חדשנות זה שם (מתקני) המשחק - איגוד התאגידים העירוניים

חדשנות זה שם (מתקני) המשחק

חדשנות זה שם (מתקני) המשחק

מאמר בנושא: מתקני משחק וכושר

בשנים האחרונות ובמיוחד לאור תקופת הקורונה המורכבת, התחזקה חשיבותה של חדשנות בעולם העסקי. עסקים שלא התאימו עצמם לתקופה ולצרכיה – לא הצליחו לשרוד לאורך זמן. במיוחד בעידן הטכנולוגי והדיגיטלי בו אנו חיים, יש משמעות אדירה לכל עסק באשר הוא ללמידת המציאות המשתנה בקצב מהיר תוך התאמת המוצרים לשוק העכשווי.

מאת: מחלקת שיווק ופיתוח עסקי, אלו את ניצן

גני המשחק והכושר של אלו את ניצן הקדימו את זמנם – וכבר שנים רבות שהם מותאמים לעולם הטכנולוגי, האנרגטי והדינאמי בו אנו חיים ובו הדור הבא גדל.
מתקני המשחק והכושר העירוניים של אלו את ניצן מקדימי תקן, מתוכננים ומעוצבים תוך מחשבה על הדור הצעיר. הייחודיות של מתחמי המשחק והכושר היא השילוב המדויק בין התאמת הפארקים לילדים, לפעוטות ובמקביל למבוגרים המגיעים עם הילדים, לבני הנוער ולקהילה כולה.

חדשנות בפיתוח; מגרש משחקים מהעתיד

מגרש המשחקים בעידן הטכנולוגי חייב להתאים לקצב ולדינאמיות של הדור הצעיר. זאת תוך שימור מתקני הילדות האהובים בנוף העירוני.
אנו משקיעים רבות בפיתוח מתקנינו, תוך התאמתם לדור הצעיר ותוך ייעוץ וליווי של אנשי מקצוע, בין היתר פסיכולוגים, אנשי חינוך ותרפיה, כל זאת במטרה למקסם את חווית המשתמש, הנאת הילדים וליצור ערך חינוכי והתפתחותי הן גופנית והן מנטאלית. תחום תכנון ובניית מתקני המשחק והכושר מצריך הבנה והתאמה לצרכי הלקוח בכל פרויקט כחליפה תפורה אישית, למשל הקמת פארק אריאל שרון, מתחם חוות שלם, אשר נוצר תוך שמירה על תכנונו של האדריכל העולמי פיטר לץ ותוך הקפדה על ההוליסטיות הטבעית המצויה בתוואי השטח – הניב מתחם ענק שכולו עשוי עץ רוביניה איכותי, אשר זיכה אותנו בפרס "מתקן העץ הגדול ביותר בעולם". 

מתקני משחקים

החשיבה על הסיפור מאחורי המתקנים מתמקדת במסר המועבר לילדות ולילדים – עידוד משחק טבעי ואסוציאטיבי מחוץ למסכים ובשטח הפתוח. בזכות תכנון ועיצוב של גנים מזמינים ומסקרנים הכוללים מתקנים דיגיטליים, טכנולוגיים ואינטראקטיביים – הילדים מתחברים בקלות למגוון האפשרויות במגרש המשחקים ונהנים מפעילות יוצאת דופן, מעשירה, אנרגטית, מאתגרת ורב חושית תוך בטיחות מלאה. 

סיפור הצלחה שאנו גאים בו במיוחד הוא בפארק החבלים ברמת השרון, בו ניתן לראות בכל יום תור ארוך וצוהל של ילדים ומבוגרים הממתינים לתורם במתקן האומגה או הקרוסלה. העוברים והשבים חושבים שהגיעו ללונה פארק בינלאומי, ושמחים לגלות שמדובר בגן משחקים שכונתי אשר פתוח לכולם.
וזה בדיוק הרף שאנו מציבים.

מחקר על גני משחק והשפעתם על התפתחות ילדים בגילאי 0-5, קבע כי "משחק תורם באופן ישיר להתפתחות המוח, היכולות המוטוריות והבינאישיות" וכן כי, "גני משחק המשלבים מגוון רחב של אפשרויות משחק, חיוניים להתפתחות הקוגניטיבית, הנפשית, הפיזית והחברתית" (Duerr, 2014).

המתקנים הדיגיטליים והאינטראקטיביים מהווים אטרקציה לכל גיל, ומעודדים את הילדים לצאת מהישיבה המונוטונית מול המחשב הביתי אל האוויר הפתוח ולחוויית חדשות ומאתגרות, ביניהן פעילות גופנית ושכלול יכולות מוטוריות ומיומנויות חברתיות. בין המגוון הרחב של מתקנים דיגיטליים, תוכלו למצוא את נדנדת האורות והצלילים- אשר בעזרת שימוש באנרגיה אנושית ועל ידי הנדנוד עצמו מפיקה אורות וצלילים ההופכים את חווית הנדנוד לבלתי נשכחת!
גני משחק אטרקטיביים מצמצמים בריונות – "ילדים מתנהגים בבריונות, כאשר הם לא עסוקים בדברים טובים יותר" (בורנשטיין, 2011) גני משחק מודרניים, המתכוננים בצורה נכונה, מעודדים פעילות ומגרים את הילדים מצמצמים בריונות וונדליזם.

חדשנות מודרנית; מוצרים שמקדימים את זמנם 

תקופת הקורונה לימדה אותנו עד כמה חשובה ההשקעה במתחמים העירוניים באוויר הפתוח.
למדנו להעריך בתקופת הסגר את 500 המטרים הסובבים אותנו, ואלו שזכו לגור ליד פארק משחקים ומתחמי כושר – הרוויחו במיוחד.
למרות העובדה שהסגרים מאחורינו ואנו חוזרים לבתי הקולנוע, ללימודים ולמקומות הסגורים – אין זה סוד שרובנו עדיין נותרנו זהירים ומעדיפים את האוויר הפתוח ככל שניתן.
כאן אנחנו נכנסים לתמונה.

מלבד מתקני משחק ייחודיים, מהנים ומזמינים אשר מהווים נקודת בילוי משפחתית – אנו מתמחים גם בתכנון, עיצוב ובנייה של מתקני כושר ומתחמי נינג'ה חדשניים ומדהימים.

המומחים שלנו מתכננים ויוצרים מתחמי כושר איכותיים ופונקציונאליים אשר מעודדים אורח חיים בריא, ומאפשרים למגוון מתאמנות ומתאמנים בגילים השונים – להפיק תועלת מאימון עצמי מותאם ליכולות האישיים. 


מתוך הבנת צרכי הלקוח, אנו מתאימים את מתקני הכושר ומסלולי הנינג'ה למתאמנים מתחילים ומתקדמים כאחד,
 בעזרת משקולות מתכווננות, ניתן בקלות לבחור את דרגת קושי האימון ולהשתפר לאורך זמן ולפי תכנית האימונים. מתחם הכושר ומסלולי הנינג'ה שלנו מעניקים חוויה אקסקלוסיבית של חווית אימון שלמה באוויר הפתוח. תוכלו לצאת לריצה ולקנח באימון פונקציונאלי ויעיל במתחם הכושר של אלו את ניצן, הכולל מתקנים קינטיים אשר בעת השימוש ועל ידי אנרגיה אנושית מופעל בהם צג מידע שמשרת את המתאמן ועוזר לו לעקוב אחר נתוני האימון  – דופק, מרחק, מהירות, שריפת קלוריות ועוד.

וגולת הכותרת – אפליקציית הכושר שלנו. פיתחנו במיוחד אפליקציית אימון אישי ב AR – טכנולוגיה מתקדמת המעניקה תחושה שמאמן אישי נמצא ממש לידך בפארק! האפליקציה מאפשרת בסריקת המדבקה על גבי המתקנים – לשמוע ולצפות בסרטוני הדרכה אודות כל מתקן, ללמוד תרגילים שונים, לקבל טיפים ומידע אודות האימון המומלץ. כל מתאמן ומתאמנת יכולים להרגיש באימון אישי עם מאמן כושר אלקטרוני צמוד.


חדשנות בחומרים; גן משחקים בריא לילדים, לנו ולעולם

המודעות ההולכת וגוברת בנוגע לחומרי פלסטיק המזיקים לבריאות ילדינו משפיעה בהחלט על השוק בשנים האחרונות. החומר הכימי הידוע PVC הנמצא בחומרי פלסטיק רבים, הוכח כרעיל בעת התפרקותו והוסר ממוצרי פלסטיק המיועדים לתינוקות ולילדים. 

לעומת זאת, אותה ערנות ומודעות אינה קיימת כאשר הדבר נוגע למגרשי המשחקים, והם נותרו מאחור מסכנים את ילדינו. מגרשי משחקים רבים עדיין כוללים מתקני פלסטיק עשירי PVC ; מגלשות, נדנדות ומתקני פלסטיק גדולים אשר עומדים בשמש ובגשם, ובזמן התיישנותם החומר מתפרק ופולט רעלים שהוכחו כמסרטנים ביותר.

מתוך אהבה אמיתית לילדים והרצון לתרום להעשרתם ולבריאותם, כלל המתקנים שלנו נטולי PVC ומיוצרים מחומרים ידידותיים לסביבה ולמשתמש. כמו כן מתקנים מחומרים ממוחזרים ומעץ טבעי. כל אלה מאפשרים משחק בטוח ובריא לילדינו ולנו. 


אנו מאמינים כי איכות ובטיחות שלובים יחד זה בזה. שימוש בחומרים האיכותיים ביותר ימנע תקלות ויאפשר שימוש ארוך טווח. חומרי הגלם שלנו הם מהאיכותיים, העמידים והחדשניים בעולם ומתקנינו עמידים בתנאי מזג אוויר קיצוניים ובפני וונדליזם.
בזכות שימוש בחומרים הטובים והעמידים ביותר בתעשייה, החלפת חלקים נדרשת לעיתים רחוקות ובכך נוצר יחס עלות תועלת גבוה.


אלו את ניצן מחזיקה ברציפות בתו פלטינה של מכון התקנים על "התמדה בחתירה לאיכות המוצר" ואנו החברה היחידה בתחומה הנכללת ברשימת ה Dun's 100 בענף הבנייה והנדל"ן.
חברתנו מחזיקה ברישיון קבלן רשום בענף הבניה ובענף קונסטרוקציית הפלדה, כנדרש בדין לשם ביצוע עבודות הנדסה בנאיות. כמו כן, חברתנו רשומה בכל מרשם המתנהל על פי דין לעניין התקשרות להקמת פארקים ציבוריים ותחנות הצלה בחופים.


חדשנות תפיסתית; שיתופי פעולה וגנים נגישים שמתאימים 
לכולם

נכון לשנת 2019 חיים בישראל כמיליון וחצי אנשים עם מוגבלות והם מהווים כ-20% מהאוכלוסייה.
אנו רואים בנושא הנגישות ערך ראשון במעלה.

אנו מתמחים ביצירת גני משחק וכושר נגישים ומשלבים לכלל המשתמשים, כאשר הדגש הוא ביצירת גנים שאינם מבדלים, אלא כוללים. גן משחקים וכושר משלב שנותן מענה לטווח רחב של מוגבלויות, גיל, שלבי התפתחות שונים ולמגבלות שונות: פיזיות, נפשיות או רגשיות. זאת, כדי ליצור חווית אימון ומשחק משותפת, מכילה, שוויונית ועתיד טוב יותר עבור הקהילה וילדינו, כולם.

כחלק מהתפיסה להבין את צרכי הקהילה כולה ולייצר גן קהילתי משלב ומכיל, פעלנו בשנים האחרונות ליצירת שותפויות אסטרטגיות עם אנשי מקצוע שונים, בין היתר פסיכולוגים, אנשי מדע, חינוך ותרפיה להעשרת הערך המוסף בתוצרינו. שותפותנו עם פארק קרסו למדע, מוזיאון המדע הגדול בישראל וצוותו המקצועי – הניבה פרויקטים ייחודיים המתוכננים בקפידה תוך שילוב מלא של הלקוח החל מרקימת הסיפור ועד ליצירת חווית משחק ערכית וייחודית. 

מוצרינו הייחודיים הם המילה האחרונה בתחום, ובגנים שלנו ניתן למצוא החל מאומגות נגישות, מגלשות יחידות מסוגן וכלה במעליות, מקפצות, מתקני קונספט מדע ומים. חדשנות התכנון והעיצוב עומדת בראש מעיינינו, הפארקים וגני המשחק שלנו זכו בפרסי עיצוב בינלאומיים, ביניהם גן בעברית בראשון לציון, פארק הידידות באופקים, פארק ענבה במודיעין, דלילה באשקלון, הגן הבוטני בעכו, גני נמל תל אביב, פארק אריאל שרון ועוד רבים נוספים. 


"מי שעיצב את הפארק ראוי לכל הפרסים האפשריים.. מושקע בטירוף.. אתגרי" (אביעד קיסוס על פארק חדשני בטיילת נמל תל אביב).


"משחק הוא צורת המחקר המתקדמת ביותר"(אלברט איינשטיין)

"אלו את ניצן" הוקמה בשנת 1997 והיא החברה המובילה בישראל בתחום מתקני המשחק והכושר.
החברה נוסדה ע"י הלן רות ניצן, אשת חינוך לשעבר, במטרה לחדש ולפתח סביבות משחק המעשירות את הילדים, מגרות אותם לפעילות גופנית וקוגניטיבית ומאפשרות להם להכיר את גבולות הגוף בצורה בטוחה. 

החברה עובדת עם הרשויות הגדולות במדינה, עם לקוחות מוסדיים ופרטיים ברחבי הארץ ובעולם מזה למעלה מזה למעלה משני עשורים, ומקימה כ- 150 פרויקטים בשנה, ביניהם הפארקים הגדולים במדינה.

צילום: ניב שאול

מאמרים נוספים מזירת המומחים

זירת המומחים

על הצלחה ודעות קדומות

מאמר בנושא: ניהול קריירה סטריאוטיפים אינם דבר שלילי. הסטריאוטיפים עוזרים לנו לקטלג את העולם במגירות, מה שמקל על פעילות המוח בשגרה ועוזר לנו להתמצא בעולמנו

קרא עוד »
זירת המומחים

הכוח של הרשתות החברתיות

מאמר בנושא: דיגיטל האם יש נוסחה מסודרת לניהול רשתות חברתיות ודיגיטל במועצות ורשויות מקומיות?ננסה לעשות קצת סדר בדברים. מאמר ע״פ יונתן הולט מומחה לשיווק דיגיטלי,

קרא עוד »
מתקני משחקים
זירת המומחים

חדשנות זה שם (מתקני) המשחק

מאמר בנושא: מתקני משחק וכושר בשנים האחרונות ובמיוחד לאור תקופת הקורונה המורכבת, התחזקה חשיבותה של חדשנות בעולם העסקי. עסקים שלא התאימו עצמם לתקופה ולצרכיה –

קרא עוד »
זירת המומחים

איך מנהלים מכרזי מסגרת

מאמר בנושא: מכרזים יותר ויותר רשויות ותאגידים מנהלים בשנים האחרונות מכרזי מסגרת שנתיים לבינוי, פיתוח, אחזקה ושיפוצים, וכיום מרביתם מתבססים על מחירוני דקל. מאת: קבוצת

קרא עוד »
זירת המומחים

סביבה ״רווית רגולציה״

מאמר בנושא: אסטרטגיה ולובינג כוס הקפה שהזמנו הבוקר בדרך לעבודה, הוגשה לנו ע״י מלצר שחובות המס על התשר שהשארנו לו נדונה כרגע ברשויות המס. הארנונה

קרא עוד »
דילוג לתוכן